Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce
08-23-2011, 01:44 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-23-2011 01:50 PM przez borek.)
Post: #1
Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce
Za najpiękniejszy polski zamek ( poza Wawelem naturalnie ) uważam zamek w Łancucie. To moim zdaniem jedna z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce. Tego roku spędzałam wakacje w Polsce i miałam okazją ją akurat podziwiać.
Zamek słynie z przepięknych wnętrz mieszkalnych oraz fantastycznej kolekcji pojazdów konnych. Do najważniejszych sal naleńą:

sala balowa
jadalnia wielka
sala kolumnowa
teatr dworski
galeria rzeźb

No i oczywiście nie można zapomnieć o przepięknym parku, który otacza rezydencję.

Tutaj możecie wirtualnie zwiedzić zamek
http://www.zamek-lancut.pl/pl/ZamekDzisiaj/Ekspozycje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-22-2011, 01:47 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2013 11:09 AM przez podrozniczka666.)
Post: #2
RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce
to bardzo piękny zamek! ja lubię także średniowieczne ruiny, uwielbiam Jurę Krakowsko-Częstochowską, szlak Orlich Gniazd...mój ulubiony obiekt na tej trasie to Olsztyn pod Częstochową.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2012, 11:12 AM
Post: #3
RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce
To kawałek jury,ale znam ten zamek. Wg mnie piękniejszy jest w Ogrodzencu- gdzie mamy cały kompleks oraz legendę o duchu. Każdy z nich ma swój urok oraz historię,warto odwiedzić je wszystkie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-05-2012, 11:44 AM
Post: #4
RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce
Zapraszam was do Dębna tam znajduje się piękny zamek

last minute 2013
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-14-2012, 12:53 PM
Post: #5
RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce
Ja ostatnio widziałem fajne Pałace koło Krokowej na pomorzu. Miejscowość chyba Łętowo i Gradkowice Uśmiech polecam. Wogóle fajne tereny.

Sopot to moje miasto, a w nim polecam Apartamenty Sopot
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-14-2015, 09:53 AM
Post: #6
RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce
Witam, chciałabym pod tym wątkiem przedstawić moją propozycję tras zwiedzania pałaców i rezydencji w Warszawie.
- Warszawskie rezydencje królewskie i
- Warszawskie założenie pałacowo-parkowe.
zapraszam do odwiedzenia strony http://www.poznajwarszawe.com/, tam są też inne propozycje i szczegóły.
Polecam nawet jeśli nie szukają Państwo przewodnika i chcą zwiedzić Warszawę samemu. Na stronce opisałam miejsca warte zobaczenia. Polecam gorąco Wilanów... pałac, park... piękne miejsce... moje ulubione Uśmiech
Pozdrawiam serdecznie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-19-2015, 09:40 AM
Post: #7
RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce
Takich miejsc jest co najmniej kilka,ale na pewno wyróżnić należy tutaj zamek Królewski w Warszawie,Pałac w Wilanowie oraz magiczny Wawel w Krakowie,gdzie bardzo chętnie zawsze wracam,to taka pierwsza trójkaUśmiech
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2015, 02:11 PM
Post: #8
RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce
Mnie bardzo podobał się zamek w Książ na Dolnym Śląsku wybudowany chyba w XIII w.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-22-2015, 02:45 PM
Post: #9
RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce
zamek Krzyżtopór pod Kielcami. cudo!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2015, 01:23 PM
Post: #10
RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce
Do czołowej trójki zapomnieliście dodać także zamek w Malborku,który moim zdaniem jest zdecydowanie najładniejszy,zachowany w dobrym stanie i przyciąga co roku wielu turystów. Na drugim miejscu Łańcut a na samym końcu WawelUśmiech
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Polskie Forum Turystyczne | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS| Polecamy sprawdzone buty żeglarskie marki Slam