Polskie Forum Turystyczne
Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce - Wersja do druku

+- Polskie Forum Turystyczne (http://www.forum.turystyka.pl)
+-- Dział: Turystyka (/forum-114.html)
+--- Dział: Ciekawe miejsca (/forum-124.html)
+--- Wątek: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce (/thread-152.html)

Strony: 1 2 3


Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce - borek - 08-23-2011 01:44 PM

Za najpiękniejszy polski zamek ( poza Wawelem naturalnie ) uważam zamek w Łancucie. To moim zdaniem jedna z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce. Tego roku spędzałam wakacje w Polsce i miałam okazją ją akurat podziwiać.
Zamek słynie z przepięknych wnętrz mieszkalnych oraz fantastycznej kolekcji pojazdów konnych. Do najważniejszych sal naleńą:

sala balowa
jadalnia wielka
sala kolumnowa
teatr dworski
galeria rzeźb

No i oczywiście nie można zapomnieć o przepięknym parku, który otacza rezydencję.

Tutaj możecie wirtualnie zwiedzić zamek
http://www.zamek-lancut.pl/pl/ZamekDzisiaj/Ekspozycje


RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce - podrozniczka666 - 09-22-2011 01:47 PM

to bardzo piękny zamek! ja lubię także średniowieczne ruiny, uwielbiam Jurę Krakowsko-Częstochowską, szlak Orlich Gniazd...mój ulubiony obiekt na tej trasie to Olsztyn pod Częstochową.


RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce - start.Zakopane - 02-07-2012 11:12 AM

To kawałek jury,ale znam ten zamek. Wg mnie piękniejszy jest w Ogrodzencu- gdzie mamy cały kompleks oraz legendę o duchu. Każdy z nich ma swój urok oraz historię,warto odwiedzić je wszystkie.


RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce - kubab1 - 12-05-2012 11:44 AM

Zapraszam was do Dębna tam znajduje się piękny zamek


RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce - victussopot - 12-14-2012 12:53 PM

Ja ostatnio widziałem fajne Pałace koło Krokowej na pomorzu. Miejscowość chyba Łętowo i Gradkowice Uśmiech polecam. Wogóle fajne tereny.


RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce - Poznaj Warszawe - 03-14-2015 09:53 AM

Witam, chciałabym pod tym wątkiem przedstawić moją propozycję tras zwiedzania pałaców i rezydencji w Warszawie.
- Warszawskie rezydencje królewskie i
- Warszawskie założenie pałacowo-parkowe.
zapraszam do odwiedzenia strony http://www.poznajwarszawe.com/, tam są też inne propozycje i szczegóły.
Polecam nawet jeśli nie szukają Państwo przewodnika i chcą zwiedzić Warszawę samemu. Na stronce opisałam miejsca warte zobaczenia. Polecam gorąco Wilanów... pałac, park... piękne miejsce... moje ulubione Uśmiech
Pozdrawiam serdecznie


RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce - Nawigator-Rewal - 03-19-2015 09:40 AM

Takich miejsc jest co najmniej kilka,ale na pewno wyróżnić należy tutaj zamek Królewski w Warszawie,Pałac w Wilanowie oraz magiczny Wawel w Krakowie,gdzie bardzo chętnie zawsze wracam,to taka pierwsza trójkaUśmiech


RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce - oddet - 05-04-2015 02:11 PM

Mnie bardzo podobał się zamek w Książ na Dolnym Śląsku wybudowany chyba w XIII w.


RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce - wercia - 05-22-2015 02:45 PM

zamek Krzyżtopór pod Kielcami. cudo!


RE: Najpiękniejsze zamki i rezydencje w Polsce - PrimaNatura_com_pl - 06-11-2015 01:23 PM

Do czołowej trójki zapomnieliście dodać także zamek w Malborku,który moim zdaniem jest zdecydowanie najładniejszy,zachowany w dobrym stanie i przyciąga co roku wielu turystów. Na drugim miejscu Łańcut a na samym końcu WawelUśmiech