Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polecam apartamenty Olip - Słowenia.
01-18-2012, 06:13 AM
Post: #1
Polecam apartamenty Olip - Słowenia.
Jeśli ktoś planuje wybrać się w słoweńskie Alpy, to mogę z czystym sumieniem polecić kwaterę, w której mieszkałem w ubiegłym roku. Przystępne ceny (ze wszystkich krajów alpejskich Słowenia jest najtańsza). Rzut beretem do Trygławskiego Parku Narodowego (Trygław to najwyższy szczyt Alp Julijskich w Słowenii). Do morza też w sumie niedaleko, zarówno do wybrzeża słoweńskiego, jak i włoskiego, czy chorwackiego. Miasteczko nazywa się Bled i leży nad przepięknym jeziorem Blejsko. Na południowym brzegu jeziora znajduje się wioska Milno i tam konkretnie mieści się willa o nazwie Olip. Standard, jak na te ceny bardzo przyzwoity. Pomimo tego, że w całym regionie tętni ruch turystyczny, można tam naprawdę odnaleźć spokój i ciszę, czego raczej nie warto doszukiwać się w samym Bled, gdzie gwar kipi, jak w naszym Zakopcu. I w ogóle, jakoś tak swojsko tam jest. Gdyby nie obcy język, to czułem się niemal, jak w Polsce. Tyle, że pod nosem miałem Alpy Uśmiech Oczywiście pobyt najlepiej jest uzgodnić wcześniej. Właściciele mówią po angielsku, mniej więcej w takim stopniu, co przeciętny Polak, więc dogadać się nie trudno. Trochę słów słoweńskich jest zresztą podobnych do polskich. Słowenia nie jest dużym krajem, więc Bled świetnie się nadaje na bazę wypadową do wszystkich regionów (również na wycieczki do Włoch, Austrii, czy Chorwacji). Przede wszystkim jednak polecam to miejsce wielbicielom Alp, a w szczególności Alp Słoweńskich. O ile bowiem Alpy w Austrii, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech czy we Francji są do siebie dosyć podobne, to w Słowenii jest pod tym względem totalna egzotyka. Moim zdaniem to najpiękniejsza część Alp i niepowtarzalna. Jeśli ktoś ma ochotę skorzystać, to podaję namiar na stronę pensjonatu:
Apartma OLIP, Savska cesta 11b, 4260 Bled, Slovenija
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-26-2016, 03:11 PM
Post: #2
RE: Polecam apartamenty Olip - Słowenia.
Dzięki. Za dwa lata z małżonką planuje właśnie tam się wybrać. Ciekaw jestem jak to wszystko będzie wyglądać.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2016, 10:42 AM
Post: #3
RE: Polecam apartamenty Olip - Słowenia.
o widzę ciekawa opcja, był ktoś ostatnio ?

Hity Last Minute
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-30-2017, 12:11 PM
Post: #4
RE: Polecam apartamenty Olip - Słowenia.
Myślę, że w ogóle Słowenia jest niesprawiedliwie niedocenianym krajem przez turystów, a ma tyle do zaoferowania co wszystkie kraje bałkańskie razem wzięte.

centrumfotelikow.pl - foteliki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Polskie Forum Turystyczne | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS| Polecamy sprawdzone buty żeglarskie marki Slam